Zadejte alespoň 2 znaky podle kterých budeme hledat.

Zavřít
Podrobné vyhledávání Kontakt

Modeka - Motocyklová cestovní bunda Panamericana - šedá

Cena:10 499 Kč
Skladem: ano

Potřebujete poradit? Zavolejte 603 151 232

Velikosti k dispozici :
S
Velikost: S
Doba dodání: 5 - 9 pracovních dnů
XL
Velikost: XL
Doba dodání: 5 - 9 pracovních dnů
2XL
Velikost: 2XL
Doba dodání: 5 - 9 pracovních dnů
5XL
Velikost: 5XL
Doba dodání: 5 - 9 pracovních dnů

Vlastnosti

 • Výjimečně měkký a pohodlný vnější materiál Tactel® 750D + CORDURA 
 • Výztuže z Cordury® 1000D v obzvláště ohrožených místech
 • Technologie Air Draft: obsluhování ventilačních panelů pomocí silných magnetů
 • Ventilační zipy AirVent
 • Reflexní materiál 3M™ Scotchlite™
 • Odepínací membrána Sympatex®: voděodolná, větruvzdorná, prodyšná, dynamicky regulující teplotu
 • Odnímatelná prošívaná bunda, také pro každodenní použití
 • Ramenní a loketní protektory SAS-TEC® certifikovány dle EN 1621-1:2012
 • Loketní protektory s nastavitelnou výškou
 • Zádový protektor SAS-TEC® certifikovaný dle EN 1621-2:2014, splňuje 2. úroveň ochrany
 • 2 Voděodolné vnější kapsy, 1 Voděodolná vnitřní kapsa
 • Zip pro spojení s kalhotami
 • Bezpečné švy

Popis

Bunda na motorku Panamericana od značky Modeka s voděodolnou a větruodolnou membránou Sympatex®, kterou lze odepnout. Moto bunda Panamericana nabízí vysokou bezpečnost skrze výztuže z Cordury® 1000D, ramenní, loketní a zádový protektor SAS-TEC® splňuje úroveň ochrany 2 vyšší už je pouze Airbag  https://www.moto-jitka.cz/chranice-2/helite-turtle-2-hi-vis-novinka. Doporučujeme kalhoty https://www.moto-jitka.cz/moto-obleceni/modeka-panamericana-cerna-seda a rukavice Panamericana https://www.moto-jitka.cz/rukavice-na-motorku/modeka-novinka-panamericana-cerna-cervena-2 na výběr máte ze 2 barev u bundy můžete vybírat dokonce ze 3 barev. K bundě PANAMERICANA můžete pořídit i rukavice PANAMERICANA:  https://www.moto-jitka.cz/rukavice-na-motorku/modeka-novinka-panamericana-cerna-cervena-2 

 CORDURA® se poprvé objevila už v roce 1929, kdy vědci z firmy DuPont dokázali vytvořit umělé viskózové (celulózové) vlákno dostatečně pevné na to, aby se z něj daly vyrobit nitě. Cordura je velmi známou značkou, která zaštiťuje řadu různých materiálů pro široké spektrum použití. Společným jmenovatelem je vysoká odolnost proti roztržení nebo prodření. 

Co znamená "D"?

Pokud vybíráte například bundu, tak u materiálu často najdete označení xxxD. Dané D znamená denier, což je jednotka pro délkovou hustotu, která vyjadřuje hmotnost (v gramech) na 9 000 metrů materiálu. Znamená to, že 1 denier je 1 gram na 9 000 metrů, takže materiál s označením 1D váží 0,11 miligramů na metr. Pro představu: lidský vlas má 20D a mikrovlákna se pohybují kolem 0,9D. Není pravda, že „čím více D, tím lepší“, a to hned z několika důvodů:

1. Je fakt, že materiály s větší délkovou hustotou (více D) budou odolnější, ale jak už sama definice denieru napovídá, budou také těžší a většinou i hrubší. Váhový rozdíl zejména u menších velikostí příliš nepocítíte (pokud se nesoustředíte na ultra light a nehoníte gramy, kde se dá), ale hrubost tkaniny už by mohla být znatelnější, zejména pokud materiál přichází do přímého kontaktu s kůží.

2. Důležitým faktorem u odolnosti materiálu je to, jak je samotná látka utkaná. Existují různé techniky tkaní, které můžou výrazně ovlivnit výslednou odolnost materiálu (například u Ripstop tkaniny jsou mezi slabší vlákna vetkány tlustší, osnovní nitě, které zastavují trhání slabých vláken). (Ripstop byl vyvinut v USA v době druhé světové války. ) Na začátku výrobního procesu můžete mít nitě se stejnou délkovou hustotou, ale vlivem zpracování vám z toho můžou vyjít dva zcela odlišné materiály. Do toho ale běžný uživatel normálně nevidí, takže je dobré spolehnout se na osvědčené značky/výrobce, jako je třeba právě Cordura.

 


Tabulka velikostíPodobné produkty z kategorie:

Moto oblečení - Bundy textilní0.071377038955688s